Kaip rengtis

Kokie aksesuarai tinka prie vienokio ar kitokio stiliaus drabužių, kaip atrodyti elegantiškai ir dėl savo aprangos nepatekti į keblią padėtį, – šie klausimai aktualūs visiems, o ne tik verslininkams, valstybės tarnautojams ar diplomatinių atstovybių darbuotojams.

Drabužiai visada buvo neatskiriama žmogaus kultūros, įvaizdžio, net visuomeninės padėties dalis. Mes patys savo pasirinkimu, dėvėjimo maniera ir pritaikymu suteikiam rūbui kainą ir reikšmę.

Apranga tapo tam tikra žmogaus “vizitine kortele“. Juk šiais laikais drabužis dažnai lemia pirmąjį įspūdį apie žmogų. Tas įspūdis išlieka ilgam, todėl nesirūpinimas savo išvaizda trukdys Jums siekti gyvenimo tikslų.

  •  Šventinis renginys, priėmimas dienos metu – tinka kasdieninis arba šventinis dieninis kostiumas (priklauso nuo progos). Moteris rengiasi kostiumėliu, sijonu ir palaidine ar dienine suknele.
  •  Furšetas, kokteilių pobūvis – būtinas šventinis arba vakarinis kostiumas (smokingas), moteriai – kokteilinė arba vakarinė suknelė (priklauso nuo paros laiko).
  •  Iškilmingi pietūs, vakarienė – būtinas šventinis tamsus kostiumas (frakas arba smokingas), moteriai – vakarinė suknelė
  •  Operos ir teatro premjeros – prabangūs vakariniai rūbai tinka tik šventinės premjeros proga. Eilinės premjeros metu vilkima šventiniais dieniniais arba kuklesniais vakariniais rūbais.

Jei kvietime apranga nenurodoma arba parašyta tenue de ville, informal, stresemann, reikia vilkėti išeiginiu kostiumu.

  •  Vakariniai drabužiai, skirti šokių baliams ar kitiems iškilmingiems pobūviams, atspindi pačius įvairiausius sprendimus. Suknelės gali būti labai atviros, paliekami nuogi pečiai, rankos, kaklas, modeliuojami gilūs skeltukai ir pan. Atsisakoma praktišką paskirtį turinčių elementų, tokių kaip rankovės, apykaklės arba joms suteikiama nauja dekoratyvi forma, nepriimtina kukliems kasdieniams modeliams. Prie šių drabužių būtinos papildomos šventinio tualeto detalės. Jos taip pat neturi būti praktinio pobūdžio (pvz., prie ilgos puošnios vakarinės suknelės netinka rankinis laikrodis). Čia dera brangūs papuošalai, blizgioji bižuterija, puošnūs šaliai ir pan. Batelių spalva ir faktūra derinama prie mažų rankinių.
  •  Maža Juoda Suknelė – Susiformavo net specialus terminas, apibūdinantis populiarią vakarinės suknelės rūšį, – maža juoda suknelė. Tokios kuklios, nesudėtingos formos suknelės gali būti dėvimos pačiomis įvairiausiomis progomis, o lengvai keičiami aksesuarai leidžia modifikuoti jų išvaizdą.

Šiuolaikinė vakarinių drabužių mada žavi siluetų paprastumu. Pasirenkant medžiagą, svarbu metų laikas, kuriuo rūbas bus dėvimas (vasarai – lengvesni audiniai, žiemai – storesni). Ypač madingi auksu ar sidabru žvilgantys, taip pat turtingos faktūros audiniai, su įaustais blizgučiais ar metaliniais siūlais, karoliukais. Tradiciniai vakarinių suknelių audiniai – aksomas, brokatas, gipiūras. Šiuo metu populiarūs organza, šifonas, tafta. Šalia visada populiarios juodos spalvos, vakariniams drabužiams taikomos ir kitos sodrios, ryškaus kolorito spalvos, taip pat ir švelnūs pasteliniai tonai. Tai priklauso nuo to, kokio efekto tikimės.

  • Ilga Vakarinė Suknelė– Ilgos, sudėtingo kirpimo, su drapiruotėmis vakarinės suknelės dėvimos iškilmingiausiomis progomis – Naujųjų metų sutikimo, vestuvių, jubiliejų metu ir pan.
  •  Scenai skirti vakariniai drabužiai turėtų būti ryškių spalvų, aiškaus silueto, su daug dekoratyvių elementų, nes į juos žiūrima iš tolo, efektas turi būti matomas ir galinėse eilėse. Smulkios detalės, daug kirpimo linijų, margas audinio raštas nebus pastebimas. Scenoje gali būti taikomi ir labai drąsūs, naujosios mados kryptį atitinkantys modeliai, tačiau jų meninis sprendimas turi atitikti atliekamą kūrinį. Nereikia pamiršti, kad scenai tinkantis rūbas juokingai atrodys dėvimas kitoje aplinkoje.

Vyriški išeiginiai kostiumai dažniausiai siuvami iš tamsesnių lygių vilnonių, šilkinių ar žakardinių audinių. Liemenė gali būti kaip priedas, siuvama iš to paties arba šilkinio audinio. Prie išeiginių kostiumų dėvimi balti ar pastelinių spalvų marškiniai, kaklaraištis, tamsios vienspalvės kojinės.

  •  Vakarinė suknelė – tai puošni, ilga suknelė, pasiūta iš kokybiško audinio, dažniausiai atvira iškirpte ar be rankovių. Prie jos dera puošnios pirštinaitės ar kuklūs, bet brangūs aksesuarai. Šis rūbas dėvimas tik po 20 val., iškilmingos vakarienės ar kito priėmimo metu.
  •  Kokteilinė suknelė dažnai painiojama su vakarine. Priešingai vakarinei suknelei, ji yra trumpa, dėvima per kokteilių tipo pobūvius ar priėmimus stovint, kurie organizuojami 17–19 val.

Vakariniai drabužiai padeda sukurti gerą, šventišką nuotaiką. Jie labiau negu bet kurie kiti rūbai turi atitikti individualias išvaizdos ir charakterio savybes, laikyseną, stilių, suteikti kuklumo arba ekstravagantiškumo.

Paprastai vakarinės suknelės siuvamos ilgos, tačiau, atsižvelgiant į progą ir vietą, galimi ir kiti variantai.